×

457 Leeds - Swansea İddaa Maç Tahmini

user Poyraz

Son 7 resmi maçının 5’i 2.5 üstü sonuçlanan Leeds’in bu süreçteki diğer 2 maçında da 2’şer gol atıldı. Ayrıca bu periyotta sadece 2 kez kazanabildiler. Swansea ise son 8 resmi maçında sadece 1 kez mağlup oldu. Rakipten daha formdalar ama onların da savunmada kritik eksikleri var. Bu durum skor üretmekte zorlanmayan Leeds’in işine gelebilir. Ev sahibinin gollü maçlarına bir yenisi eklenecektir. 2.5 üstü tercihini öncelikli tutuyorum.

Maç sonucunda ise Swansea sürpriz yapabilir.

Leeds United son haftalarda yaşadığı puan kayıplarına rağmen ilk iki sıradaki yerini korumayı başardı. Hafta sonu zorlu Middlesbrough deplasmanında son dakikada attıkları golle aldıkları beraberliği bir kazanç olarak görüyorum. Ki zaten futbol olarak da en azından bir beraberliği hak etmişlerdi. 

Swansea sezonun ilk yarısına göre daha derli toplu bir takım olmayı başardı. Haftayı da iç sahadaki tek gollü Millwall galibiyetiyle tamamladılar. Ancak belli kalitenin üstündeki takımlarla başa çıkmakta zorlandıklarını söyleyebiliriz. Böyle ekiplere karşı savunma dirençleri düşük.

Leeds sahasında rakibin savunma zaaflarını değerlendirebilecek güçte. Hata toleransı azalan ev sahibi kazanır.